< return home
Donate

Gangaji po polsku

Filmy

 

Artykuły

 

Szukanie, domaganie się, zaprzeczanie

Istnieje to co nazywam ”niezbędnym doświadczeniem”, moment w którym istnieje zmiana w świadomości. I jest on niezbędny, ponieważ przed tym momentem, cała rozmowa o byciu ”prawdziwym” czy ”uważnym” czy ”mówieniu prawdy” jest abstrakcyjna – jak coś, czego mógłbyś się nauczyć w klasie. {Czytaj}

 

Nie pamiętane i nie zapomniane

Jest tak pięknie tutaj w tym świętym miejscu. Mieszkam niedaleko kościoła i słyszę ich jak śpiewają w niedzielne poranki; to jest piękne. Naprawdę są dobrzy, naprawdę dobrzy. {Czytaj}

 

 

O GANGAJI

 

Gangaji dzieli się prostym przesłaniem: jest to zaproszenie, by zawieszając nawykową zależność od aktywności umysłu, zwrócić się ku bezkresnej obecności własnego istnienia.

 

Urodzona w Teksasie, w 1942 roku, Gangaji dorastała w stanie Mississippi. W roku 1964, po ukończeniu Uniwersytetu Mississippi, wyszła za mąż i urodziła córkę. W 1972 roku przeniosła się do San Francisco, gdzie rozpoczęła poszukiwania głębszych poziomów swego istnienia. Przyjęła ślubowania Bodhisattvy, praktykowała ZEN oraz medytację Vippasany, pomagała w prowadzeniu Centrum Medytacyjnego Buddyzmu Tybetańskiego,  a także pracowała jako akupunkturzystka w rejonie Zatoki San Francisco

 

Pomimo wielu sukcesów, wciąż doświadczała głębokiej tęsknoty za spełnieniem. Chcąc odmienić swoje życie, podążała wieloma ścieżkami: od związków i macierzyństwa, poprzez aktywność polityczną i karierę zawodową, aż po praktykę duchową, ale nawet największe powodzenia nie przynosiły jej prawdziwego, trwałego spełnienia. 


Świadoma powtarzających się rozczarowań, w ostatecznej modlitwie prosiła o prawdziwą pomoc. Odpowiedź na to wołanie przyszła niespodziewanie w roku 1990, gdy udała się w podróż do Indii, na spotkanie, które miało wszystko odmienić. Tam, nad brzegami rzeki Ganges, spotkała Sri H.W.L. Poonja, znanego też jako Papaji, który otworzył przed nią bramę samopoznania. Spotkanie to położyło kres osobistej historii cierpienia – na jej miejscu pojawiła się i rozkwitła obietnica prawdziwego życia.

 

Obecnie Gangaji podróżuje po całym świecie, spotykając się i rozmawiając z poszukiwaczami reprezentującymi różne ścieżki i grupy społeczne. 

 

Jako nauczycielka i autorka książek, dzieli się swoim bezpośrednim doświadczeniem oraz istotą przesłania, które otrzymała od Papajiego, przekazując je wszystkim, którzy szczerze pragną odnaleźć prawdę oraz trwałe spełnienie. 
Poprzez swoje życie i słowa wskazuje drogę rozpoznania swojej prawdziwej istoty oraz pozostania w szczerości wobec tego odkrycia.

 

 

Książki autorstwa Gangaji

 

 

Diament w Twojej kieszeni

 

W książce "Diament w Twojej kieszeni" Gangaji opisuje nasze nigdy nie kończące się poszukiwanie spełnienia, które paradoksalnie jest już obecne, kiedy tylko zatrzymamy się na moment, aby rozpoznać jego prawdziwe źródło.

 

Gangaji - nauczycielka duchowa urodzona w USA - poprzez bardzo liczne odosobnienia, wykłady i spotkania publiczne wpłynęła na życie tysięcy ludzi, pomagając połączyć obserwacje i pytania, które pojawiają się na duchowej ścieżce. Jak szlachetny kamień "Diament w Twojej kieszeni" oddziela to, co fałszywe i wskazuje na rzeczywistość. Oto wspaniała seria wykładów i wglądów, do których na pewno będziesz chciał powracać wciąż na nowo.

 

Badając wiele tematów - od wyzwolenia się od potrzeby kontroli, poprzez trans języka, do ukrytego skarbu w rozpaczy "Diament w Twojej kieszeni" pomaga kultywować odwagę bycia bezbronnym, tak aby móc otworzyć się i autentycznie połączyć z nieznanym. Gangaji w niezwykle głęboki sposób wskazuje jak zatrzymać nieprzerwaną aktywność umysłu i doświadczyć blasku tego, kim naprawdę jesteś, w każdej obecnej chwili.

 

 

Odnośnik do polskiej strony